Współpraca z liderem produkcji mebli tapicerowanych w regionie, firmą Adams Group

Adams Group, jeden z liderów produkcji mebli tapicerowanych w regionie rozpoczął współpracę z Zespołem Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie. W ramach partnerstwa, firma przekaże na rzecz placówki maszyny oraz narzędzia o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Celem jest wspieranie zdobywania wykształcenia i kwalifikacji zawodowych w szkole branżowej w latach 2023 – 2026.

Jako firma staramy się wspierać inicjatywy, które mają na celu rozwój i edukację młodzieży w regionie. W tym zakresie Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich jest dla nas idealnym partnerem – mówi Mariusz Adamski, prezes Adams Group. Szkoła branżowa już od wielu lat tworzy przestrzeń do rozwoju młodzieży w bardzo konkretnych, technicznych kierunkach. Z doświadczenia wiem, że jej uczniowie z powodzeniem wchodzą na rynek pracy i bardzo dobrze się na nim odnajdują, dodaje Adamski, który sam jest absolwentem ZS1.
Współpraca z Adams Group jest dla nas bardzo cenna. W ramach wsparcia, firma sfinansuje zakup wielu potrzebnych nam narzędzi i maszyn, w tym m.in. pił, frezów, wiertarek czy maszyn krawieckich. Są to narzędzia na których na co dzień pracują nasi uczniowie, dlatego są nam bardzo potrzebne, mówi Dariusz Grzesik, dyrektor ZS1.
Adams Group jest polskim producentem mebli tapicerowanych z siedzibą w Ligocie (województwo wielkopolskie). Firma istnieje na rynku od 2011 i od tego czasu stała się jedną z czołowych firm meblarskich w regionie. Aktualnie firma produkuje 150 tys. sztuk mebli tapicerowanych rocznie. Są to kanapy, sofy, narożniki, fotele czy łóżka. Produkty firmy można kupić nie tylko w Polsce, ale też m.in. w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Austrii, Danii czy Holandii. W 2021 roku firma rozpoczęła największą w historii inwestycję, w ramach której powstaje kompleks biurowo – produkcyjno – logistyczny. W skład projektu wejdą m.in. cztery hale produkcyjne o łącznej powierzchni 40 tys. mkw.
Więcej informacji na temat firmy Adams Group można znaleźć na stronie www.adamsgroup.pl oraz na profilu firmy na faceboooku: https://www.facebook.com/adamsgrouppl