Jesteś tutaj: Start / Projekty / Lingos

Lingos

Program Lingos dla Szkół jest bezpłatną platformą do uczenia się języka obcego. Jego celem jest wsparcie dla nauczycieli języków obcych w angażowaniu uczniów w nauce słownictwa. Przez udział w programie uczeń ma możliwość systematycznej nauki słówek w atrakcyjny i nowoczesny sposób, wykonuje aktywnie lekcje w formie interaktywnych fiszek, osiąga lepsze efekty, zapamiętuje więcej i na dłużej. Co więcej, uczeń podejmuje wyzwania, zdobywa punkty i odznaki. System korzysta z inteligentnych technik nauki opartych m.in. na technice spaced-repetition. Jest bardzo elastyczny, ponieważ uczeń korzysta z Lingosa gdzie chce (na smarfonie, tablecie lub laptopie) i kiedy chce. Jak dotąd wielu uczniów naszej szkoły chętnie korzysta z tej formy nauki słownictwa.

Dzięki temu systemowi, nauczyciel otrzymuje szczegółowe informacje o postępach w nauce. Program ten pomaga zaoszczędzić cenny czas nauczyciela. Nauczyciel generuje sprawdziany w sekundę, a Lingos sprawdza je automatycznie.

Program obejmuje uczniów Technikum oraz Szkoły Branżowej od września 2021. Realizacją zajmuje się nauczycielka języka angielskiego p. Anna Stambuła.

cert1

Lingos