Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich

63-500 Ostrzeszów

ul. Gen. Sikorskiego 9

tel: (62) 732 07 80

sekr_zs1@ostrzeszow.pl
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Dzisiaj na tablicy

INFORMACJA NA TEMAT REKRUTACJI!
Na stronie:
można zapoznać się z ofertą ostrzeszowskich szkół.
Od 20 maja będzie można założyć konto oraz złożyć wniosek o przyjęcie do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Artykuły

2024-05-08

Matura 2024

Drodzy maturzyści, życzymy Wam powodzenia i 100 %

Czytaj więcej o: Matura 2024
2024-04-27

Pożegnanie klas maturalnych

Dziś dzień w historii szkoły szczególny - żegnamy tegorocznych maturzystów.
Drogie maturzystki! Drodzy maturzyści!
Dziękujemy za te pięć lat i gratulujemy Wam ukończenia szkoły. Są wśród Was utytułowani sportowcy, artyści, zwycięzcy olimpiad i konkursów. Są wśród Was również osoby zaangażowane w pracę na rzecz szkoły, działające w Samorządzie Uczniowskim, organizatorzy akcji charytatywnych i prozdrowotnych. Dziękujemy Wam za wszystko to, co zrobiliście dla naszej szkoły, gratulujemy Wam osiągniętych sukcesów.
Nasza szkoła bez Was nie byłaby taka sama. Życzymy Wam zdania egzaminów, powodzenia na studiach i znalezienia wymarzonej pracy
Czytaj więcej o: Pożegnanie klas maturalnych
2024-04-10

Erasmus+ Hiszpania

W poniedziałek 8 kwietnia grupa uczniów z klas czwartych Technikum Ekonomicznego, Technikum Organizacji Turystyki, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Rachunkowości, Technikum Reklamy, Technikum Usług Fryzjerskich rozpoczęła zagraniczne praktyki zawodowe realizowane  w ramach projektu „Mobilność osób uczących się”, programu Erasmus+ w ramach projektu Job Shadowing.

Uczniowie doskonalą swoje umiejętności zawodowe i językowe odbywając praktyki w różnych firmach w Cordobie i Granadzie, a także zwiedzają Hiszpanię, poznają kulturę i język. Opiekunkami grup są p. Iwona Jabłońska oraz p. Marta Zawidzka. Z uczniami pojechała p. Ewa Kałużna, nauczycielka przedmiotów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

W weekend naszych praktykantów odwiedziła koordynatorka projektu p. Monika Kiczke oraz dyrektor szkoły p. Dariusz Grzesik. Czas upłynął naszej ekipie na zwiedzaniu miejscowości Rondo, Setenii oraz Sevilii

Czytaj więcej o: Erasmus+ Hiszpania
2024-04-15

Oliwier Kłos ponownie laureatem finału centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniach 10 – 12 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy odbyły się zawody centralne XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
W tym roku do etapu centralnego zakwalifikowało się 81 najlepszych uczniów technikum budowlanego z 42 szkół całej Polski.
Z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie do etapu finałowego zakwalifikował się, po eliminacjach okręgowych w Wieluniu, OLIWIER KŁOS z klasy V Technikum Budowlanego.
Należy podkreślić, że Oliwier brał udział w finale centralnym już trzeci raz. Po raz pierwszy w Opolu dwa lata temu, gdzie zdobył tytuł finalisty, rok temu w Warszawie uzyskał tytuł laureata i bardzo wysokie 19. miejsce w kraju. W tym roku powtórzył w Bydgoszczy swój sukces i również został laureatem zajmując również wysoką, bo 26 lokatę w kraju.
Tym samym Oliwier dołączył do podwójnego grona laureatów naszej szkoły. Wcześniej byli nimi Tomasz Dziuba (w 2010 i 2011 r. oraz Krystian Mazur (w 2018 i w 2019 r.)
Nawiązując jeszcze do etapu okręgowego, który miał miejsce na początku marca w Wieluniu trzeba zauważyć, że Oliwier zajął zaszczytne 1.miejsce w okręgu (podobnie dwa lata temu) i oczywiście co również należy z wielką mocą podkreślić nasi uczniowie jako drużyna zajęli pierwsze miejsce w okręgu. Już po raz siódmy z rzędu.
Mając tak dobre wzorce zachęcamy młodsze roczniki uczniów technikum budowlanego, aby również startowali w olimpiadzie i osiągali sukcesy. Motywacją niech będzie to, że są w kraju uczelnie jak chociażby Politechnika Poznańska, która studentowi pierwszego roku funduje comiesięczne stypendium w wysokości 900 zł za tytuł laureata. Nasz były uczeń, Bartosz Barczok, który w zeszłym roku zajął 11 miejsce w kraju i uzyskał tytuł laureata korzysta z takiego przywileju.
W tym roku uczniów do startu w zawodach okręgowych i potem samego Oliwiera do finału przygotowywali nauczyciele przedmiotów zawodowych budowlanych: mgr inż. Dorota Wróblewska oraz mgr inż. Tomasz Kempa, mgr inż. Janusz Jakubowski oraz mgr inż. Bożena Mierniczak.
Czytaj więcej o: Oliwier Kłos ponownie laureatem finału centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
2024-03-20

Finalistki konkursu Młodzi Przedsiębiorcy na Start

19 marca 2024 roku w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbył się etap finałowy oraz uroczysta gala konkursu „Młodzi Przedsiębiorcy na Start” organizowanego przez Wyższą Szkołę Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi. W finale wzięło udział 50 uczniów z liceów i techników z 11 szkół. Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie reprezentowały zakwalifikowane w wyniku zmagań szkolnych uczennice z klasy trzeciej Technikum Rachunkowości : Paulina Kosmala, Zuzanna Walczybok, Aleksandra Cempel, Wiktoria Matuszewska, Katarzyna Gruchot oraz Amelia Otwiaska. Etap finałowy polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań wielokrotnego wyboru z szeroko pojętej wiedzy ekonomicznej. Nasze reprezentantki uzyskały tytuł finalistek tego konkursu. W nagrodę otrzymały certyfikaty uprawniające do zwolnienia z opłaty rekrutacyjnej w Wyższej Szkole Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi oraz do zniżki w opłacie czesnego przez pierwsze 3 miesiące nauki. Uroczystą galę uświetnił ciekawy wykład dla młodzieży oraz obecność władz uczelni : Rektora dra Pawła Kaczorowskiego oraz Dziekana dra Pawła Kubiaka.

Czytaj więcej o: Finalistki konkursu Młodzi Przedsiębiorcy na Start
2024-03-11

Projekt Erasmus+

Nasza szkoła już po raz drugi rozpoczęła w ramach przyznanej akredytacji z programu Erasmus+ realizację  projektu, Akcja 1, Mobilność osób uczących się, sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.

W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, uczestnikami zagranicznych praktyk zawodowych są zakwalifikowani uczniowie klas czwartych takich kierunków jak: technikum budowlane, ekonomiczne, usług  fryzjerskich, rachunkowości, turystyki
i gastronomii.

W ramach przyznanego wsparcia finansowego realizowany będzie Job Shadowing przez nauczyciela przedmiotów gastronomicznych.

Wartość dofinansowania projektu realizowanego od 1 czerwca 2023 do 31 sierpnia 2024  wynosi 49 056 Euro.

Czytaj więcej o: Projekt Erasmus+