Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich

63-500 Ostrzeszów

ul. Gen. Sikorskiego 9

tel: (62) 732 07 80

sekr_zs1@ostrzeszow.pl
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

2024-04-10

Erasmus+ Hiszpania

W poniedziałek 8 kwietnia grupa uczniów z klas czwartych Technikum Ekonomicznego, Technikum Organizacji Turystyki, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Rachunkowości, Technikum Reklamy, Technikum Usług Fryzjerskich rozpoczęła zagraniczne praktyki zawodowe realizowane  w ramach projektu „Mobilność osób uczących się”, programu Erasmus+ w ramach projektu Job Shadowing.

Uczniowie doskonalą swoje umiejętności zawodowe i językowe odbywając praktyki w różnych firmach w Cordobie i Granadzie, a także zwiedzają Hiszpanię, poznają kulturę i język. Opiekunkami grup są pani Iwona Jabłońska oraz pani Marta Zawidzka. Z uczniami pojechała pani Ewa Kałużna, nauczycielka przedmiotów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. 

Czytaj więcej o: Erasmus+ Hiszpania
2024-03-20

Finalistki konkursu Młodzi Przedsiębiorcy na Start

19 marca 2024 roku w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbył się etap finałowy oraz uroczysta gala konkursu „Młodzi Przedsiębiorcy na Start” organizowanego przez Wyższą Szkołę Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi. W finale wzięło udział 50 uczniów z liceów i techników z 11 szkół. Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie reprezentowały zakwalifikowane w wyniku zmagań szkolnych uczennice z klasy trzeciej Technikum Rachunkowości : Paulina Kosmala, Zuzanna Walczybok, Aleksandra Cempel, Wiktoria Matuszewska, Katarzyna Gruchot oraz Amelia Otwiaska. Etap finałowy polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań wielokrotnego wyboru z szeroko pojętej wiedzy ekonomicznej. Nasze reprezentantki uzyskały tytuł finalistek tego konkursu. W nagrodę otrzymały certyfikaty uprawniające do zwolnienia z opłaty rekrutacyjnej w Wyższej Szkole Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi oraz do zniżki w opłacie czesnego przez pierwsze 3 miesiące nauki. Uroczystą galę uświetnił ciekawy wykład dla młodzieży oraz obecność władz uczelni : Rektora dra Pawła Kaczorowskiego oraz Dziekana dra Pawła Kubiaka.

Czytaj więcej o: Finalistki konkursu Młodzi Przedsiębiorcy na Start
2024-03-11

Projekt Erasmus+

Nasza szkoła już po raz drugi rozpoczęła w ramach przyznanej akredytacji z programu Erasmus+ realizację  projektu, Akcja 1, Mobilność osób uczących się, sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.

W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, uczestnikami zagranicznych praktyk zawodowych są zakwalifikowani uczniowie klas czwartych takich kierunków jak: technikum budowlane, ekonomiczne, usług  fryzjerskich, rachunkowości, turystyki
i gastronomii.

W ramach przyznanego wsparcia finansowego realizowany będzie Job Shadowing przez nauczyciela przedmiotów gastronomicznych.

Wartość dofinansowania projektu realizowanego od 1 czerwca 2023 do 31 sierpnia 2024  wynosi 49 056 Euro.

Czytaj więcej o: Projekt Erasmus+
2024-03-11

Praktyki w Niemczech - Erasmus+

W niedzielę 10 marca czworo uczniów z klasy 4 TB wraz z opiekunką p. Bożeną Mierniczak wyjechało na praktykę zagraniczną w ramach programu Erasmus + do miasta Lauchhammer.
Praktyka ta odbywa się we współpracy z firmą Multiserwis. Uczniowie będą odbywać praktykę 3 - tygodniową, pracując jako pomocnicy montera rusztowań.
Czytaj więcej o: Praktyki w Niemczech - Erasmus+
2024-03-02

Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca 2024 roku w naszej szkole odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W trakcie uroczystego apelu odwiedziło nas kilka ważnych osobistości. Wśród nich był wiceprezes Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Poznania, pan Mariusz Mikołajewski, który wręczył medal "SEMPRE MEMORES ERIMUS" - "ZAWSZE BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ". Ponadto, gościliśmy również emerytowanego wicedyrektora naszej szkoły, pana Wacława Muchę Kruczyńskiego, któremu starosta ostrzeszowski, pan Lech Janicki, oraz dyrektor szkoły, pan Dariusz Grzesik, złożyli gratulacje za otrzymany medal "Pro Patria". Oba odznaczenia zostały przyznane za zasługi w kultywowaniu pamięci bohaterskich czynów w walce o niepodległość naszej Ojczyzny. Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan Bohdan Ogrodowski, prezes Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Ostrzeszowie, który wspomniał o akcji wywieszania flagi i zwrócił się z apelem do młodzieży, aby pamiętali o tym, włączali się do akcji, i czuli dumę, robiąc to podczas każdej narodowej uroczystości.

Czytaj więcej o: Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
2024-01-11

MAMY TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2024!

 
Dziś ukazał się ranking czasopisma Perspektywy, w którym podano 1000 najlepszych w kraju liceów i 500 techników. Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE NASZA SZKOŁA PO RAZ KOLEJNY UZYSKAŁA W TYM ROKU TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY, ZAJĘLIŚMY W RANKINGU TECHNIKÓW 32. MIEJSCE W WIELKOPOLSCE I 279. MIEJSCE W KRAJU
Zgodnie z regulaminem Kapituły rankingu, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano również dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół: protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych i System Informacji Oświatowej. Warto przypomnieć, że nasza szkoła od wielu lat osiąga w tym rankingu bardzo wysokie noty: w 2014 została uhonorowana tytułem Brązowej Szkoły, a w latach 2015,2016, 2017, 2019,2020,2021,2022, 2023 Srebrnej Szkoły, w 2018 roku otrzymaliśmy tytuł Złotej Szkoły Gratulujemy Dyrekcji, laureatom olimpiad, absolwentom, nauczycielom i uczniom tego sukcesu i życzymy kolejnych!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ:
Czytaj więcej o: MAMY TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2024!