Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich

63-500 Ostrzeszów

ul. Gen. Sikorskiego 9

tel: (62) 732 07 80

sekr_zs1@ostrzeszow.pl
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

2023-03-05
2023-01-12

MAMY TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2023! ZAJĘLIŚMY 15. MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM I 172. MIEJSCE W KRAJU

Ukazał się ranking czasopisma Perspektywy, w którym podano 1000 najlepszych w kraju liceów i 500 techników. Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE NASZA SZKOŁA PO RAZ KOLEJNY UZYSKAŁA W TYM ROKU TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY, ZAJĘLIŚMY W RANKINGU TECHNIKÓW 15. MIEJSCE W WIELKOPOLSCE I 172. MIEJSCE W KRAJU.

Zgodnie z regulaminem Kapituły rankingu, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano również dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół: protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych i System Informacji Oświatowej. Warto przypomnieć, że nasza szkoła od wielu lat osiąga w tym rankingu bardzo wysokie noty: w 2014 została uhonorowana tytułem Brązowej Szkoły, a w latach 2015, 2016,  2017,  2019, 2020, 2021, 2022 Srebrnej Szkoły, w 2018 roku otrzymaliśmy tytuł Złotej Szkoły. Gratulujemy Dyrekcji, laureatom olimpiad, absolwentom, nauczycielom i uczniom tego sukcesu i życzymy kolejnych.

 
 
 
 
Czytaj więcej o: MAMY TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2023! ZAJĘLIŚMY 15. MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM I 172. MIEJSCE W KRAJU
2023-01-04

104 rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego

To właśnie sprzed Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie 7 stycznia 1919 roku na bój o wolność narodu polskiego wyruszyły pierwsze zaprzysiężone na sztandar Sokoła Ostrzeszowskiego oddziały powstańcze pod dowództwem Stanisława Thiela. Dlatego właśnie tutaj – przy pamiątkowym głazie – co roku odbywają się powiatowe obchody ku czci powstańców.

Uroczysty apel z okazji 104 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego na ziemi ostrzeszowskiej odbył się 10 stycznia. Pod pomnikiem powstańców wielkopolskich zgromadziła się społeczność szkoły, władze samorządowe powiatu oraz miasta i gminy Ostrzeszów oraz przedstawiciele organizacji społeczno-politycznych, zaprzyjaźnionych instytucji i szkół. Okolicznościowy montaż słowno-muzyczny młodzież przygotowała pod kierunkiem polonistów ZS nr1 Iwony Jabłońskiej i Pawła Sieczki. Uczniowie naszej szkoły przenieśli nas w świat wartości, które przyświecały uczestnikom powstania wielkopolskiego; niech nasza zaduma nad nimi nie będzie jedynie sentymentalnym spojrzeniem wstecz, ale próbą odczytania ich na nowo w kontekście współczesności – mówił w swoim wystąpieniu dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Dariusz Grzesik.

Autor filmu: Kamil Warszawski z kl. IV Technikum Reklamy

 

Czytaj więcej o: 104 rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego
2022-12-16

Współpraca z liderem produkcji mebli tapicerowanych w regionie, firmą Adams Group

Adams Group, jeden z liderów produkcji mebli tapicerowanych w regionie rozpoczął współpracę z Zespołem Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie. W ramach partnerstwa, firma przekaże na rzecz placówki maszyny oraz narzędzia o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Celem jest wspieranie zdobywania wykształcenia i kwalifikacji zawodowych w szkole branżowej w latach 2023 – 2026.

Czytaj więcej o: Współpraca z liderem produkcji mebli tapicerowanych w regionie, firmą Adams Group
2022-10-24

NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA ODZNAKĘ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

Szkoła otrzymała Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.  Galę, w ramach uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, zorganizował Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Podczas tej uroczystości medal odebrał p. dyr. Dariusz Grzesik oraz p. wicedyrektor Danuta Dominik, opiekunka SU p. Katarzyna Walas i przedstawiciel Starostwa Powiatowego p. Adam Mickiewicz. 

Czytaj więcej o: NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA ODZNAKĘ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
2022-10-24

Projekt Erasmus+ 2023

Uczniowie technikum budowlanego, ekonomicznego, usług  fryzjerskich, rachunkowości, reklamy, przygotowanie imprez i usług turystycznych oraz  żywienia oraz usług gastronomicznych Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich, będą mogli wyjechać na staże zagraniczne w ramach przyznanej akredytacji projektu Erasmus +,dotyczącej Akcji kluczowej 1. Mobilności edukacyjna Wartość dofinasowania projektu wynosi ponad 49590 Euro. Termin realizacji do sierpnia 2023 roku.

Czytaj więcej o: Projekt Erasmus+ 2023