Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich

63-500 Ostrzeszów

ul. Gen. Sikorskiego 9

tel: (62) 732 07 80

sekr_zs1@ostrzeszow.pl

Oliwier Kłos ponownie laureatem finału centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniach 10 – 12 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy odbyły się zawody centralne XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
W tym roku do etapu centralnego zakwalifikowało się 81 najlepszych uczniów technikum budowlanego z 42 szkół całej Polski.
Z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie do etapu finałowego zakwalifikował się, po eliminacjach okręgowych w Wieluniu, OLIWIER KŁOS z klasy V Technikum Budowlanego.
Należy podkreślić, że Oliwier brał udział w finale centralnym już trzeci raz. Po raz pierwszy w Opolu dwa lata temu, gdzie zdobył tytuł finalisty, rok temu w Warszawie uzyskał tytuł laureata i bardzo wysokie 19. miejsce w kraju. W tym roku powtórzył w Bydgoszczy swój sukces i również został laureatem zajmując również wysoką, bo 26 lokatę w kraju.
Tym samym Oliwier dołączył do podwójnego grona laureatów naszej szkoły. Wcześniej byli nimi Tomasz Dziuba (w 2010 i 2011 r. oraz Krystian Mazur (w 2018 i w 2019 r.)
Nawiązując jeszcze do etapu okręgowego, który miał miejsce na początku marca w Wieluniu trzeba zauważyć, że Oliwier zajął zaszczytne 1.miejsce w okręgu (podobnie dwa lata temu) i oczywiście co również należy z wielką mocą podkreślić nasi uczniowie jako drużyna zajęli pierwsze miejsce w okręgu. Już po raz siódmy z rzędu.
Mając tak dobre wzorce zachęcamy młodsze roczniki uczniów technikum budowlanego, aby również startowali w olimpiadzie i osiągali sukcesy. Motywacją niech będzie to, że są w kraju uczelnie jak chociażby Politechnika Poznańska, która studentowi pierwszego roku funduje comiesięczne stypendium w wysokości 900 zł za tytuł laureata. Nasz były uczeń, Bartosz Barczok, który w zeszłym roku zajął 11 miejsce w kraju i uzyskał tytuł laureata korzysta z takiego przywileju.
W tym roku uczniów do startu w zawodach okręgowych i potem samego Oliwiera do finału przygotowywali nauczyciele przedmiotów zawodowych budowlanych: mgr inż. Dorota Wróblewska oraz mgr inż. Tomasz Kempa, mgr inż. Janusz Jakubowski oraz mgr inż. Bożena Mierniczak.

Galeria zdjęć