Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich

63-500 Ostrzeszów

ul. Gen. Sikorskiego 9

tel: (62) 732 07 80

sekr_zs1@ostrzeszow.pl
Jesteś tutaj: Start / Nasze sukcesy

Nasze sukcesy

Artykuły

2024-04-15

Oliwier Kłos ponownie laureatem finału centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniach 10 – 12 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy odbyły się zawody centralne XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
W tym roku do etapu centralnego zakwalifikowało się 81 najlepszych uczniów technikum budowlanego z 42 szkół całej Polski.
Z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie do etapu finałowego zakwalifikował się, po eliminacjach okręgowych w Wieluniu, OLIWIER KŁOS z klasy V Technikum Budowlanego.
Należy podkreślić, że Oliwier brał udział w finale centralnym już trzeci raz. Po raz pierwszy w Opolu dwa lata temu, gdzie zdobył tytuł finalisty, rok temu w Warszawie uzyskał tytuł laureata i bardzo wysokie 19. miejsce w kraju. W tym roku powtórzył w Bydgoszczy swój sukces i również został laureatem zajmując również wysoką, bo 26 lokatę w kraju.
Tym samym Oliwier dołączył do podwójnego grona laureatów naszej szkoły. Wcześniej byli nimi Tomasz Dziuba (w 2010 i 2011 r. oraz Krystian Mazur (w 2018 i w 2019 r.)
Nawiązując jeszcze do etapu okręgowego, który miał miejsce na początku marca w Wieluniu trzeba zauważyć, że Oliwier zajął zaszczytne 1.miejsce w okręgu (podobnie dwa lata temu) i oczywiście co również należy z wielką mocą podkreślić nasi uczniowie jako drużyna zajęli pierwsze miejsce w okręgu. Już po raz siódmy z rzędu.
Mając tak dobre wzorce zachęcamy młodsze roczniki uczniów technikum budowlanego, aby również startowali w olimpiadzie i osiągali sukcesy. Motywacją niech będzie to, że są w kraju uczelnie jak chociażby Politechnika Poznańska, która studentowi pierwszego roku funduje comiesięczne stypendium w wysokości 900 zł za tytuł laureata. Nasz były uczeń, Bartosz Barczok, który w zeszłym roku zajął 11 miejsce w kraju i uzyskał tytuł laureata korzysta z takiego przywileju.
W tym roku uczniów do startu w zawodach okręgowych i potem samego Oliwiera do finału przygotowywali nauczyciele przedmiotów zawodowych budowlanych: mgr inż. Dorota Wróblewska oraz mgr inż. Tomasz Kempa, mgr inż. Janusz Jakubowski oraz mgr inż. Bożena Mierniczak.
Czytaj więcej o: Oliwier Kłos ponownie laureatem finału centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
2024-03-20

Finalistki konkursu Młodzi Przedsiębiorcy na Start

19 marca 2024 roku w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbył się etap finałowy oraz uroczysta gala konkursu „Młodzi Przedsiębiorcy na Start” organizowanego przez Wyższą Szkołę Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi. W finale wzięło udział 50 uczniów z liceów i techników z 11 szkół. Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie reprezentowały zakwalifikowane w wyniku zmagań szkolnych uczennice z klasy trzeciej Technikum Rachunkowości : Paulina Kosmala, Zuzanna Walczybok, Aleksandra Cempel, Wiktoria Matuszewska, Katarzyna Gruchot oraz Amelia Otwiaska. Etap finałowy polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań wielokrotnego wyboru z szeroko pojętej wiedzy ekonomicznej. Nasze reprezentantki uzyskały tytuł finalistek tego konkursu. W nagrodę otrzymały certyfikaty uprawniające do zwolnienia z opłaty rekrutacyjnej w Wyższej Szkole Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi oraz do zniżki w opłacie czesnego przez pierwsze 3 miesiące nauki. Uroczystą galę uświetnił ciekawy wykład dla młodzieży oraz obecność władz uczelni : Rektora dra Pawła Kaczorowskiego oraz Dziekana dra Pawła Kubiaka.

Czytaj więcej o: Finalistki konkursu Młodzi Przedsiębiorcy na Start
2024-01-11

MAMY TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2024!

 
Dziś ukazał się ranking czasopisma Perspektywy, w którym podano 1000 najlepszych w kraju liceów i 500 techników. Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE NASZA SZKOŁA PO RAZ KOLEJNY UZYSKAŁA W TYM ROKU TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY, ZAJĘLIŚMY W RANKINGU TECHNIKÓW 32. MIEJSCE W WIELKOPOLSCE I 279. MIEJSCE W KRAJU
Zgodnie z regulaminem Kapituły rankingu, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano również dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół: protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych i System Informacji Oświatowej. Warto przypomnieć, że nasza szkoła od wielu lat osiąga w tym rankingu bardzo wysokie noty: w 2014 została uhonorowana tytułem Brązowej Szkoły, a w latach 2015,2016, 2017, 2019,2020,2021,2022, 2023 Srebrnej Szkoły, w 2018 roku otrzymaliśmy tytuł Złotej Szkoły Gratulujemy Dyrekcji, laureatom olimpiad, absolwentom, nauczycielom i uczniom tego sukcesu i życzymy kolejnych!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ:
Czytaj więcej o: MAMY TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2024!
2023-12-05

Stypendia Starosty dla naszych uczniów

Dziś odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego podsumowanie osiągnięć uczniów za rok szkolny 2022/2023. W trakcie spotkania wręczono Stypendia Starosty oraz nagrody edukacyjne. Z przyjemnością informujemy, że Stypendia Starosty z naszej szkoły otrzymali: Oliwier Kłos oraz Wojciech Kozłowski. GRATULUJEMY! Nagrody za osiągnięcia sportowe uzyskali: Oskar Bukczyński, Paulina Kosmala, Wiktoria Jurasik, Krystyna Studziańska, Adam Ciupek, Patrycja Kokot, Julia Stępień, Martyna Szubińska, Monika Gilakowska, Julia Kałkus, Mateusz Wyrocik, Julia Szczypkowska, Hanna Sipurzyńska, Alicja Banaś, Kornelia Mazurkiewicz, Michał Mądry, Natalia Tomczak i Laura Jędrzejak. GRATULUJEMY!

Czytaj więcej o: Stypendia Starosty dla naszych uczniów
2023-10-09

Srebrny medal w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Zdobyliśmy SREBRNY MEDAL dla sztafety mieszanej 4x200m w Finale Festiwalu Sztafet, który odbył się 5 października 2023r. w Poznaniu. Skład srebrnej sztafety KORNELIA MAZURKIEWICZ , HANNA SIPURZYŃSKA, ADAM CIUPEK, WOJCIECH KOZŁOWSKI. Gratulujemy zawodnikom i trenerom. Dziękujemy za wspaniałą postawę, hart ducha i czekamy na powtórkę za rok.

Czytaj więcej o: Srebrny medal w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
2023-09-17