Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich

63-500 Ostrzeszów

ul. Gen. Sikorskiego 9

tel: (62) 732 07 80

sekr_zs1@ostrzeszow.pl
Jesteś tutaj: Start / Projekty

Projekty

Artykuły

2024-06-19

Dofinansowanie na realizację projektu "Mobilność Osób"

Już po raz trzeci Zespół Szkół Nr 1 w Ostrzeszowie otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu KA121 Mobilność Osób, w sektorze kształcenie i szkolenie zawodowe, w ramach przyznanej w 2021 akredytacji.

Kwota dofinansowania wynosi 52 588 Euro.

Czytaj więcej o: Dofinansowanie na realizację projektu "Mobilność Osób"
2024-06-19

Podsumowanie projektu „Mobilność osób uczących się i kadry”

18 czerwca br. w auli naszej szkoły odbyło się podsumowanie kolejnego projektu KA 121  „Mobilność osób uczących się i kadry”, w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowe
 w ramach programu Erasmus+.

W projekcie wzięło udział 22 uczestników, w tym 21 uczniów z czwartych klas technikum, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych oraz trzech opiekunów.

W uroczystości wzięły również udział przedstawicielki lokalnej firmy Multiserwis Sp. Z o.o.,

Które pomogły w organizacji zagranicznych praktyk zawodowych dla uczniów technikum budowlanego w Niemczech.

Uczestnicy przedstawili prezentacje z pobytu na zagranicznych praktykach zawodowych,

otrzymali certyfikaty potwierdzające realizację odbytych praktyk oraz wręczyli Panu Dyrektorowi Dariuszowie Grzesikowi własnoręcznie wykonane pomoce naukowe,
tj. książka kucharska z przepisami kuchni hiszpańskiej, folder z informacjami
o miejscu odbywania praktyk, oraz fiszki z zawodowym słownictwem w języku angielskim.

Zakończony projekt został dofinansowany na kwotę 48 004 Euro.

Czytaj więcej o: Podsumowanie projektu „Mobilność osób uczących się i kadry”
2024-04-10

Erasmus+ Hiszpania

W poniedziałek 8 kwietnia grupa uczniów z klas czwartych Technikum Ekonomicznego, Technikum Organizacji Turystyki, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Rachunkowości, Technikum Reklamy, Technikum Usług Fryzjerskich rozpoczęła zagraniczne praktyki zawodowe realizowane  w ramach projektu „Mobilność osób uczących się”, programu Erasmus+ w ramach projektu Job Shadowing.

Uczniowie doskonalą swoje umiejętności zawodowe i językowe odbywając praktyki w różnych firmach w Cordobie i Granadzie, a także zwiedzają Hiszpanię, poznają kulturę i język. Opiekunkami grup są p. Iwona Jabłońska oraz p. Marta Zawidzka. Z uczniami pojechała p. Ewa Kałużna, nauczycielka przedmiotów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

W weekend naszych praktykantów odwiedziła koordynatorka projektu p. Monika Kiczke oraz dyrektor szkoły p. Dariusz Grzesik. Czas upłynął naszej ekipie na zwiedzaniu miejscowości Rondo, Setenii oraz Sevilii

Czytaj więcej o: Erasmus+ Hiszpania
2024-03-11

Projekt Erasmus+

Nasza szkoła już po raz drugi rozpoczęła w ramach przyznanej akredytacji z programu Erasmus+ realizację  projektu, Akcja 1, Mobilność osób uczących się, sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.

W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, uczestnikami zagranicznych praktyk zawodowych są zakwalifikowani uczniowie klas czwartych takich kierunków jak: technikum budowlane, ekonomiczne, usług  fryzjerskich, rachunkowości, turystyki
i gastronomii.

W ramach przyznanego wsparcia finansowego realizowany będzie Job Shadowing przez nauczyciela przedmiotów gastronomicznych.

Wartość dofinansowania projektu realizowanego od 1 czerwca 2023 do 31 sierpnia 2024  wynosi 49 056 Euro.

Czytaj więcej o: Projekt Erasmus+
2024-03-11

Praktyki w Niemczech - Erasmus+

W niedzielę 10 marca czworo uczniów z klasy 4 TB wraz z opiekunką p. Bożeną Mierniczak wyjechało na praktykę zagraniczną w ramach programu Erasmus + do miasta Lauchhammer.
Praktyka ta odbywa się we współpracy z firmą Multiserwis. Uczniowie będą odbywać praktykę 3 - tygodniową, pracując jako pomocnicy montera rusztowań.
Czytaj więcej o: Praktyki w Niemczech - Erasmus+
2023-12-01

Praktyki w Magdeburgu

Dwutygodniowe praktyki w Magdeburgu rozpoczęli uczniowie z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz II Technikum Organizacji Turystyki z klasą sportową. Na miejscu naszą ekipę powitał dyrektor Christof Scharf.Wyjazd zorganizowany jest w ramach współpracy z FAVEO w ramach programu Erasmus Plus. Dziś już nasi gastronomicy przygotowują pyszny obiad. Młodzieżą opiekuje się p. Donata Rybczak.

Czytaj więcej o: Praktyki w Magdeburgu

Galeria zdjęć