Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich

63-500 Ostrzeszów

ul. Gen. Sikorskiego 9

tel: (62) 732 07 80

sekr_zs1@ostrzeszow.pl
Jesteś tutaj: Start / Projekty

Projekty

Artykuły

2024-04-10

Erasmus+ Hiszpania

W poniedziałek 8 kwietnia grupa uczniów z klas czwartych Technikum Ekonomicznego, Technikum Organizacji Turystyki, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Rachunkowości, Technikum Reklamy, Technikum Usług Fryzjerskich rozpoczęła zagraniczne praktyki zawodowe realizowane  w ramach projektu „Mobilność osób uczących się”, programu Erasmus+ w ramach projektu Job Shadowing.

Uczniowie doskonalą swoje umiejętności zawodowe i językowe odbywając praktyki w różnych firmach w Cordobie i Granadzie, a także zwiedzają Hiszpanię, poznają kulturę i język. Opiekunkami grup są p. Iwona Jabłońska oraz p. Marta Zawidzka. Z uczniami pojechała p. Ewa Kałużna, nauczycielka przedmiotów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

W weekend naszych praktykantów odwiedziła koordynatorka projektu p. Monika Kiczke oraz dyrektor szkoły p. Dariusz Grzesik. Czas upłynął naszej ekipie na zwiedzaniu miejscowości Rondo, Setenii oraz Sevilii

Czytaj więcej o: Erasmus+ Hiszpania
2024-03-11

Projekt Erasmus+

Nasza szkoła już po raz drugi rozpoczęła w ramach przyznanej akredytacji z programu Erasmus+ realizację  projektu, Akcja 1, Mobilność osób uczących się, sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.

W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, uczestnikami zagranicznych praktyk zawodowych są zakwalifikowani uczniowie klas czwartych takich kierunków jak: technikum budowlane, ekonomiczne, usług  fryzjerskich, rachunkowości, turystyki
i gastronomii.

W ramach przyznanego wsparcia finansowego realizowany będzie Job Shadowing przez nauczyciela przedmiotów gastronomicznych.

Wartość dofinansowania projektu realizowanego od 1 czerwca 2023 do 31 sierpnia 2024  wynosi 49 056 Euro.

Czytaj więcej o: Projekt Erasmus+
2024-03-11

Praktyki w Niemczech - Erasmus+

W niedzielę 10 marca czworo uczniów z klasy 4 TB wraz z opiekunką p. Bożeną Mierniczak wyjechało na praktykę zagraniczną w ramach programu Erasmus + do miasta Lauchhammer.
Praktyka ta odbywa się we współpracy z firmą Multiserwis. Uczniowie będą odbywać praktykę 3 - tygodniową, pracując jako pomocnicy montera rusztowań.
Czytaj więcej o: Praktyki w Niemczech - Erasmus+
2023-12-01

Praktyki w Magdeburgu

Dwutygodniowe praktyki w Magdeburgu rozpoczęli uczniowie z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz II Technikum Organizacji Turystyki z klasą sportową. Na miejscu naszą ekipę powitał dyrektor Christof Scharf.Wyjazd zorganizowany jest w ramach współpracy z FAVEO w ramach programu Erasmus Plus. Dziś już nasi gastronomicy przygotowują pyszny obiad. Młodzieżą opiekuje się p. Donata Rybczak.

Czytaj więcej o: Praktyki w Magdeburgu
2023-04-18

Praktyki we Włoszech - Erasmus+

Na dwutygodniowe praktyki pojechali uczniowie z klasy technikum reklamy i technikum fryzjerstwa. Towarzyszy im p. Leszczyńska, która odbywa tygodniowy job shadowing, tygodniowy program rozwoju zawodowego.
Opiekunem grupy jest p. Monika Skowrońska
Czytaj więcej o: Praktyki we Włoszech - Erasmus+
2023-04-18

Praktyki w Hiszpanii - Erasmus+

Uczniowie technikum rachunkowość, technikum ekonomii, technikum turystycznego i technikum gastronomicznego. Odbywają praktyki w hiszpańskiej Granadzie.
Opiekunem grupy jest p. Radosław Gruszka.
Czytaj więcej o: Praktyki w Hiszpanii - Erasmus+

Galeria zdjęć