Dzień Patrona Szkoły

Obchody Dnia Patrona Szkoły. 7 stycznia 1919 roku spod naszej szkoły wyruszyły walczyć o wolność Wielkopolski oddziały powstańcze pod dowództwem Stanisława Thiela. Warto przy tej okazji przypomnieć, że imię Powstańców Wielkopolskich zostało przyznane naszej szkole 7 stycznia 1969 roku, dokładnie w piędziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Głaz - pomnik odsłonięto 9 maja 1973 roku, w tym dniu również została oddana do zwiedzania Izba Pamięci Narodowej, w której gromadzone są pamiątki po ważnych wydarzeniach historycznych. O przyznaniu imienia Powstańców Wielkopolskich naszej szkole zadecydował również fakt, że to  w jej budynku mieściły się w 1919 roku koszary dla ochotników, którzy mieli zamiar walczyć o polskość Wielkopolski.