Technikum Budowlane z Zespołu Szkół nr 1 wśród najlepszych szkół w Polsce!

W dniach 19 – 21 kwietnia 2023 r. na Politechnice Warszawskiej odbyły się zawody centralne XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
W tym roku do etapu centralnego zakwalifikowało się 80 najlepszych uczniów technikum budowlanego z 39 szkół całej Polski.
Z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie do etapu finałowego zakwalifikowało się , po eliminacjach okręgowych w Wieluniu, dwóch uczniów:
BARTOSZ BARCZOK i OLIWIER KŁOS – obydwaj z klasy IV Technikum Budowlanego.
Uczniowie wywalczyli na olimpiadzie tytuły laureatów i zajęli bardzo wysokie miejsca; Oliwier 19 miejsce, a Bartosz 11 miejsce w kraju. Jest to jedno z najwyższych osiągnięć w historii startów naszych uczniów w olimpiadzie.
Dzięki wspaniałym wynikom uzyskanym przez naszych uczniów Zespół Szkół nr 1 zajął w rankingu szkół zawodowych bardzo wysokie, bo 6. miejsce wśród najlepszych szkół o profilu budowlanych w Polsce. Tak wysoko szkoła nie została sklasyfikowana jeszcze nigdy w 15 – letniej historii startów w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Należy również podkreślić, że tegoroczna edycja olimpiady była wyjątkowa ze względu na to, że ogłoszenie wyników miało miejsce w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, a uczniom sukcesu gratulował sekretarz stanu w tymże ministerstwie pan Piotr Uściński.
Bartka i Oliwiera do udziału w olimpiadzie przygotowywali nauczyciele przedmiotów zawodowych budowlanych: mgr inż. Bożena Mierniczak, mgr inż. Dorota Wróblewska,
mgr inż. Janusz Jakubowski, mgr inż. Tomasz Kempa.
Osiągnięcie tytułu laureata w tak prestiżowej Olimpiadzie skutkuje tym, że uczeń zostaje zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego, otrzymuje oceny celujące z przedmiotów zawodowych i najważniejsze- otrzymuje indeks na Wydział Budownictwa dowolnej uczelni w Polsce.