Maria Sip finalistką Akademii Księgowego!

21 kwietnia 2023 roku w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala XIV edycji Turnieju Talentów – AKADEMIA KSIĘGOWEGO. Uczennica Technikum Rachunkowości z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie – Maria Sip-uzyskała tytuł finalisty etapu centralnego tego konkursu.
Turniej Talentów – AKADEMIA KSIĘGOWEGO jest organizowany przez Zespól Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu wraz ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Do finałowych zmagań dotarło 15uczniów. W tym zaszczytnym gronie znalazła się uczennica czwartej klasy technikum rachunkowości– Maria Sip. Rywalizacja była bardzo wyrównana, poszczególne miejsca dzieliły pojedyncze różnice punktowe. Finaliści wykazali się znakomitą wiedzą z rachunkowości oraz umiejętnościami w obsłudze programów finansowo– księgowych z pakietu INSERT.
Galę zainaugurował Dyrektor organizatora - Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu–p. Krzysztof Redliński. Witając finalistów powiedział, że już samo znalezienie się w tej elitarnej grupie 15 najlepszych ,,księgowych’’ z całej Polski jest już wygraną. Przemawiali również: Dyrektor Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Odział Wielkopolski w Poznaniu. – p. Mariusz Noworyta oraz przedstawiciele sponsorów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Zgromadzeni goście z przyjemnością wysłuchali koncertu wykonanego przez uczniów poznańskich szkół muzycznych.
Wszyscy finaliści zostali obdarowani cennymi upominkami ufundowanymi przez sponsorów olimpiady: IKEA Business Service Center, BRIDGESTONE Polska oraz MAN Accounting Center. Organizatorzy docenili także opiekunów najlepszych uczniów. Wręczono im okolicznościowe dyplomy i upominki. Marię Sip do udziału w olimpiadzie przygotowywały nauczycielki rachunkowości ZS 1 p. Ewa Tomczak i p. Bożena Wasielewska.