XXXV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

TROJE  UCZNIÓW TECHNIKUM BUDOWLANEGO W JUBILEUSZOWYM FINALE  XXXV OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH

5 marca 2022 r. odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu etap okręgowy XXXV OWiUB.
Do etapu okręgowego przystąpiło w tym roku w całej Polsce 734 uczniów w 12 okręgach.
W naszym okręgu centralnym zadania rozwiązywało 56 uczniów z 13 szkół.
Zespół Szkół nr 1 reprezentowało siedmioro uczniów:
Julia BAKALARZ z klasy IV BD
Monika KOSIDŁO z klasy III TBg
Maja KEMPA z klasy III TBg
Bartosz BARCZOK z klasy III TBg
Dominik JERZYK z klasy III TBg
Oliwier KŁOS z klasy III TBp
Jan CISZEWSKI – TORZ z klasy III TBp
Po sprawdzeniu prac przez Centralne Jury Zawodów i podliczeniu punków okazało się, że trójka naszych uczniów zakwalifikowała się do etapu centralnego. Są to:
Oliwier KŁOS
Monika KOSIDŁO
Julia BAKALARZ
Dodatkowo nasza drużyna zajęła zespołowo 1. miejsce
Cieszymy się tym bardziej, ze w roku 100 – lecia szkoły po raz pierwszy do finału centralnego olimpiady zakwalifikowało się troje naszych uczniów. Zazwyczaj był to jeden uczeń lub uczennica (sporadycznie kwalifikację otrzymywało 2 uczniów).
W tym roku finał olimpiady odbędzie się w dniach 7 – 9 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu przy współpracy z Politechniką Opolską.